Eesti Nokia- Pensionäride Vabariik. - Creativity Catcher

Lugupeetud härra Savisaar.

Kas võimuiha on nii suureks kasvanud, et lihtsast linnapea kohast enam ei piisa? Kas on võimalik, et olete oma unistustes hoopis tänapäeva Louis XIV?

Lisaks kõigele olete te nakatanud oma “Pärast mind tulgu või veeuputus”ideoloogiaga ka kõiki oma erakonnakaaslasi. Nädalavahetusel rääkis Teie kallis kaasa raadios, kuidas rasketel aegadel tuleb toetada kõige nõrgemaid. Pensionitõus peab toimuma. Võtame kasvõi hiigelsuurte intressidega laenu ja teeme kogu oma järeltulevale põlvele karuteene. Mis see meie mure on, las ise vaatavad, kuidas hakkama saavad. Nemad ei ole ju sõda näinud, nemad ei ole Eesti riiki ülesehitama pidanud või Aljoša pärast kaklenud. Las siis ka näevad risti ja viletsust.

Edgar, kas viinamarjad on nii hapud?
Suurejoonelisest valitsuse laimamisest enam ei piisa, on vaja ka enda valijatele pugeda vahendeid valimata. Pensionitõusu eest võideldes olete te ju väga popid. Pensinäride seas.
Aga kas nemad on Eesti tulevik?

Lubage küsida- mille eest te neile seda majanduslanguses ainukesena tõstetud sissetulekut maksate, kui varsti ei ole sissetulekut ka riigi elujõulistel kodanikel, kes makse maksavad? Kas tõepoolest on pensionärid nii hullus seisus, et nende pärast panna pakule kogu riik?
Siiamaani ei ole nagu uudistes täheldanud massilist pensionäride nälga suremist. Kui olla aus, siis ei tule meelde mitteühtegi sellesisulist teadet.

Kaugel ei ole aeg, kui hakkavad ka hinnad langema ja pensionär saab taas poes väiksema raha eest rohkem asju. Ei ole mõeldav, et kõik palgad ja tarbimine langevad, kuid hinnad aina tõusevad.
Tõusta saaks Teie stsenaariumi puhul vaid pensionäri elukvaliteet, kes varsti poes veel rohkem trügima hakkab või linnaliini bussile kimab, sest temal on raha! Ta tallab enda alla noore või keskealise töötu, kes selle sama pensinäri sissetuleku kinni peab taguma. Kellel lisaks on kodus 3 last, kes ka süüa tahavad, sest nad peavad kasvama. Peavad kasvama ja ennast harima või segaseks töötama sellepärast, et Eesti riigil on võlad tasuda. Võlad selle sama pensinäri pärast, kes nende vorsti ära sõi.
Enam ei ole Eestit. Tublide töömesilaste maad või teadlaste riiki. On pensionäride vabariik.
Aga mis seal ikka, Teie saate vähemalt oma unistustes mõtelda: “Riik-see olen ju mina”.

Pensionäride eest võitleja teatas, et kui pensioni ei tõsteta, siis lähevad pensionärid tööle. Oiii, hirmus lugu ju. Kindlasti võetakse neid kahe käega vastu ja palka makstakse rohkem, kui pensionit.

Aga miks mitte katsetada?

Võibolla on tõesti meie Nokia meile lähemal, kui me seda oodata oskasime.