Huvitavad laused ja mõnus raamat. - Creativity Catcher

Kuulan Kate Melua DVD- d. Jah just nimelt kuulan, sest vaadata ei ole aega. Kahe loo vahel räägib ta ühest lausest, mida eelmisel päeval uudistes kuulis Dalai Lama suust.

“Mehed on need, kes põhjustavad kõik probleemid maailmas.”

Oot, oot, kallis meesterahvas, ära nüüd erutu. Lause läheb edasi:
“Ja naised on need, kes põhjustavad kõik probleemid kodus.”

Huvitav, kumb on halvem variant? Üteldakse, et kõik algab kodust…

Kaks järgmist  huvitavat ütlust sain raamatust, mida hetkel loen. Raamatu nimi on “Pimedus” ja selle autor on prantslanna Jeanne Labrune. Võtsin selle raamatukogust uudiskirjanduse alt. Kui lugema hakkasin, siis mõtlesin juba üpris alguses, et mis asi see on. Suht jama tundus. Aga kuna mul on komme enamus raamatuid ikkagi lõpuni lugeda, sest mine tea, mis iva leiab, siis jätkasin oma lugemist. Hea, et jätkasin. Raamat osutus tõeliseks pärliks ja just nimelt minule, kui noorsootöötajale. Jutt käib küll erinevatest eludest, kuid üks elu seal on noore poisi oma, kes on jõhker ja ebaviisakas, aga seda kõike oma mineviku ja lapsepõlve tõttu. Ja kuidas ta mõtleb, tahab muutuda ja samas tunneb, et see ei ole tema jaoks. Kuidas ta tahab lugeda ja õppida normaalselt rääkima jne. Igatahes- soovitan neile, kes noortega või üldse inimestega töötavad:)

“Sa andsid mulle pori ja ma muutsin selle kullaks” /Charles Baudelaire/

“Kogemus heidab valgust ainult läbikäidud teele.- Juba läbitud teed märkiv kogemus, tulevikuteed juhatav mõte ja meid tuuletiivul edasikandev aeg- kõik see tuleb sul üheks tervikuks põimida. Ükskõik, kuidas sa ka edasi lähed, tähtis on ainult see, et su mõistus selles pimedust täis maailmas selgeks jääks; ning selleks ei tule tarkust ammutada mitte inimkogemuse varasalvest, vaid mõtlemise alustekstidest. Ära aja kogemuse kaudu saadud teadmisi segamini mõtlemisega, mis viib tõe tunnetamiseni.” /Tao/