Jalgpall ja jooks! - Creativity Catcher

Eile käisime Kaiga Kadrioru staadionil. Sanderi jooksu vaatamas. Tegelikult toimus seal mingi jalgpalli karika finaal vms ja kahe poolaja vahel tehti koostöös kergejõustiku kuldliigaga kaks jooksu. Naiste väike- rootsi teatejooks ja meeste 2000m. Mõlemas üritati lüüa Eesti rekordit. Sander kutsuti ka jooksma. Nii vägev. No muidugi peab ju fännklaab ka kohal olema ja nii siis läksimegi.

Kohe alguses ärritas inimeste teadlikkus parkimisjoontest. Pargime ikka risti joone peale, sellepärast need kindlasti tõmmatigi. Ja vahet ei ole, kui ühe koha asemel kaks või isegi kolm hõivan. Siis saavad ikka kõik ju näha, kui uhke auto mul on. Ja pealegi olen ma piisavalt suur küll, et endale autouksest väljumiseks kaks meetrit jätta!!!
Väraval üritas üks vähe napsune vanamees mult piletit välja pressida. Mida mees- kohtingule tulime või? Ja isegi sellisel juhul oleks sinust väga kena hoopis minule pilet osta ja sugugi mitte ilus enne nosu täis tõmmata eksole!
Rahvast oli päris palju kohal ja ilm oli ka ilusaks läinud. Mäng juba käis ja kisa kui palju. Ühelpool oli mingi Narva tiim, Trans vist, ja teiselpool Levadia. Ühesõnaga olid eestlased ja venelased pandud platsile maid jagama. Õige kah, madistagu siin, misasja nad ikka seal kesklinnas laamendavad.
Väravaid tuli terve meie sealoleku ajal kolm, aga ma ei näinud ühtegi. Sest ma kunagi ei näe ühtegi väravat. Ma olen teada-tuntud udupea. Esimesel juhul oli vaja uurida tablood, kui ühtäkki seal 1:0 nägin. Eestlased läksid juhtuma, juhhuuu!!! Teisel korral kuulsin kisa ja nägin sebimist, aga ma mõtlesin, et poolaeg lõppes ja juubeldatakse, et eestlastele edukalt. Aga näed- hoopis värav oli ja seekord õnneks jälle meie poisid:) Kolmanda värava kohta ei oskagi kommenteerida, sest see tehti vist siis, kui me juba parkimisplatsil manööverdasime.
Venelasi oli päris palju kohal ja Kai kohe ütles, et hea, et Andres ei tulnud, oleks ennast veel siniseks vihastanud. Minu arvates oleks head kildu saanud. Vahel on nii kild vaadata, kui mõni inimene närvi läheb ja siis koomiliselt möliseb ja toriseb. Andres oskab seda kohe eriti hästi!
Aga peamisest- jooksust. Kõigepealt pandi naised silkama. Võtsid ennast nii alasti, et mul hakkas külm. Väljas oli päris kõva tuul ju ja mitte just kõige soojem. Aga no ega puhvaikas rekordit ei joostagi. Esimest korda nägin ka reisikaaslast Heget jooksmas:)
Ja eesti rekord tuligi, vähemalt ma kuulsin nii…
Meeste jooskus ei tulnud. Ju siis oli ikka see tagasirge tuul nii vastu, et ei murdnud läbi ja kui jänes peale kolme ringi katkestas, siis ei olnud liidirtel ka kedagi enam tuulevarjuks. Sander vedas teist gruppi. Ehk siis võitles tuulega ja eks see tegi oma töö. Ilusti jooksis tegelt ja midagi halba ei saa ütelda. Neljas koht ka ju hea!!! Ja peamine, et ta ise oli rahul. Tubli venna!!!
Kaiga vahepeal ikka hüüdsime ka nimepidi ja ergutasime Sanderit. Meie seljataga olid ühed tüübid, arvatavasti suhteliselt teadlikud jalkafännid, kes aga jooksjatest kedagi ei teadnud. Kuulnud aga ühte nime hõigatavat, siis otsustasid vist ka fäänklaabi näo teha ja hakkasid Sander-Sander hüüdma. Kai sai pahaseks ja ütles neile jobud. Päris naljakas oli…
Ahjaa- siis ärritas meid veel üks asi. Poolajal läksid jalgpallurid platsilt minema, aga mingid tüübid jäid ikka sinna palli kõksima. Ja meile koguaeg tundus, et nad kohe löövad palli jooksurajale. Ja kindlasti mõni jooksja koperdab sinna otsa. Küll me sajatasime neid ja otsustasime, et kui nad Sanderi jalge ette selle palli ajavad, siis tormame platsile anname neile kõigile täiega lõuksi. Oh, kõvad mutid küll. Seekord ei pidanud me seda õnneks või kahjuks tõestama.
Naerma ajas Kai küsimus jänese kohta. Et kas jänes ei olegi see, kes jookseb ühe ringi. Et üks läheb minema ja siis tuleb teine. Päris hea süsteem oleks ju. Ja et miks jänes ei võiks võita! Kusjuures tuleb sellega seoses meelde üks ammune jutt, et kunagi olevat nii isegi juhtunud. Päris hea tüng minu arvates. Oled liider, jooksed ja jooksed jänese järgi teades, et ta enne lõppu katkestab ja vahis siis- kurat jooskeb ja jookseb ees ja mööda ei saa ja võidab ka veel raisk.
Ma oleks küll täiesti endast väljas.
Aga igatahes oli üks igati lahe teisipäeva õhtu. Aitähh Kai ja Sander:)