Külmavereline Ansip ja muud loomad. - Creativity Catcher

Vaatasin ühel pühapäeval looduse saadet. ETV näitab vahel ikka väga vahvaid asju.
Saates rääkis kõigusoojastest loomadest. Neid võib nimetada ka külmaverelisteks. Nende kehatemperatuur sõltub välistemperatuurist.

Kohe meenus mulle üks äripäeva artikkel pealkirjaga “Ansip, ära ole konn”. No kui ma juba Savisaarele kirjutasin, siis oleks poliitiliselt korrektne rääkida Ansipist ju ka.

Konn on teatavasti kõigusoojane. Kui konn visata kuuma vette, siis ta ei hüppa sealt välja vaid keeb surnuks. Ansip tahtis samasugust kangelast mängida. Külmavereliselt meie keevas majanduspotis haududa. Teha nägu, et ta ei tunne midagi. Mis, kuum on või? No kui see on majanduskriis, siis ma selles ainult elada tahaksingi!

Tänasest päevast alates ei ole Ansip enam konn, kui kasutada ÄP ajakirjaniku sõnu. Andrus ütles lõpuks ometi selge sõnaga välja: “Majanduskriis on pärale jõudnud”.
Õnnitlused, härra peaminister, teist on saanud inimene. Teretulemast taas püsisoojaste sekka:)

Rääkides veel loodussaatest, siis teiste kõigusoojaste seas oli juttu ka sisalikest. Isased sisalikud valivad välja oma kivihunniku ja hakkavad seal peal kätekõverdusi tegema näidates- see on minu territoorium. Mehed, tuleb tuttav ette- jõu ja ilunumbrid:) Mida kõrgem ja päikesele lähemal hunnik, seda populaarsem isane. Eks tugevamad ja kiiremad saavad parema paiga. Selline on elu seadus. Ja ei ole siin midagi erilist inimeste maailmast. Naissisalikud lähevad selle isase juurde, kellel on suurem ja soojem hunnik. Kindlustunne? Edevus? Lihtsalt loomalik instinkt?

Illustratsiooniks on Tuuli Tammla konnapilt.
Muide, kas teadsite, et lapsena oli üks mu lemmik loomi konn???