Kumb oli enne- kas muna või kana? - Creativity Catcher

Kas tööajal tehakse tööd või tehakse tööd tööajal? See on umbes sama retooriline küsimus, kui et kas elada selleks, et süüa või süüa selleks, et elada?

————————————————–
On siililegi selge, et kui on tööaeg, siis tuleb teha tööd. Mille eest sulle siis palka makstakse? Aga kas see tähendab, et peab tundma süümepiinu, kui võtad vabasid momente ka iseenda jaoks? No näiteks kirjutad blogi või lobised sõbrannaga msn- is? Ma arvan, et ei ole. Sest 8 tundi järjest ajusid ragistada või ka füüsilise töö korral on päris ajuvaba. Umbes sama ajuvaba, kui et ma tööst vabal ajal jätan mõnele tähtsale töökõnele või meilile vastamata. Ehk siis teen tööd mittetööajal. Ja lõppkokkuvõtes teeb ju sama välja- mõned tunnid mittetööd tööajal ja mõned tunnid tööd mittetööajal:) Pealegi ei tohiks olla tähtis kvantiteet vaid kvaliteet niiet- kui töö on tehtud, siis tee ülejäänud ajaga mida tahad. Samas- kas siis maksab tööandja palka niisama olemise eest ka? Võibolla motiveeriks tulemuspalk inimesi rohkem kui tunnitöö?
————————————————–
Kahtlemata on meil elamiseks vaja toitu ja vedelikku. Ilma veeta me ei peaks vastu kolme päevagi (oli vist midagi nii). Aga kuidas on lood söögiga? Minu enda isiklik kahekordne kogemus näitab, et kaheksa päeva söömata olla ei ole mingi kunst. Ja muidugi Jeesus Kristuse 40. päeva peale mõteldes tekib tahtmatult küsimus- kas on meil elamiseks ikkagi süüa vaja?
On inimesi, kes elavad selleks, et süüa. Ehk siis on nende peamiseid mõtteid teenida raha, et toit oleks laual ja päevaplaanidki tehtud selle järgi, kus ja millal üks või teine söögikord aset leiab.
On inimesi, kes söövad selleks, et elada. Ehk siis ise nad nii väidavad. Aga kas on neil tõesti ükskõik, mida ja kus hamba alla saada, kui kõht tühjaks läheb?
Lubage kahelda. Inimene on oma loomult mugav ja valikuid armastav ja seetõttu olen täiesti veendunud, et päris suur enamus teise väite pooldajaid kuulub mingismõttes ka esimesse klassi. Ehk siis- ma küll söön selleks, et elada, kuid samas elan nii, et saaksin süüa, mida tahan!!!