Küülik-küünik. - Creativity Catcher

Kas te teadsite, et absint on tehtud koirohust. Ja see sisaldab ühte t- tähega ainet, mida leidub ka marihuaanas. Teadsin, et absindi üks koostisosa on aniis ja tuleb välja, et ka apteegitill. Hõmm…Sandrale ei sobi.

Absint kogus populaarsust Prantusmaalt ja oli inspiratsiooniks vaimutegelastele. Kui avastati, et absint on siiski pisut tugevama mõjuga kui alkohol, keelati ta mitmetes maades. Koha nagu päris paljudes.
A miks ma seda siin praegu räägin? Ma ei tea.
Telkust üks kutt rääkis. Päris spooky välimusega. Filmist “ABC mõrvad”. Umbe hää film muide. Kareliga käisime kunagi kinos vaatamas ja meile hirmsasti meeldis. Sorry Gerla- meie Noah mängib seal pahapoisi rolli, aga usu mind- väga tõetruult saab hakkama.
Proovin nüüd siin poole silmaga ka vaadata. Beebitomateid ja -porgandeid närides ja teed juues.

————————————————————

Küülikutega tulevad mulle alati meelde küünikud. Huvitav tõesti. Ma arvan, et seda Gaarderi raamatu “Sofie maailm” tõttu. Võibolla see üldse ei olnud nii, aga ma mäletan sealt mingeid küülikuid. Või oli see Alice Imedemaal?
Aga küünikud olid Sofie maailmas kohe kindlasti. Ikkagist ju filosoofia ajalugu ja küünikutel oli selles asjas nii mõndagi kaasa rääkida. Küünilisus meenus mulle täna iseendaga. Maailm on täis küünilst targutamist. Ja mina nende hulgas.

Eks siis liikugem järjekordsele küüniku monoloogile.
Trammi tuli mees õlle pudeliga. Istus minu seljataha ja hakkas seal haisema. Väkk. Ma ei vaadanud täpsemalt, kuidas ta riides oli, aga millegipärast kujutasin teda ette suhteliselt räpasena.
Mehel helises telefon ja ta hakkas valjul häälel rääkima inimesega teiselpool toru. Jutt kõlas selge kaine inimese moodi ja täitsa normaalne. Kuidas ta kell kuus saab keskturul kokku ühe inimesega ja siis tahab kindlalt kohtuda ka hetkel oleva vestluspartneriga, et talle midagi edasi anda jne. Ma tean, et võõrast juttu ei ole ilus pealt kuulata ja uskuge mind, ma ei oleks seda teinudki, kui oleks võimalus antud. Püüdsin sips enda küünilisi mõtteid mõtelda. Et kui tobe ikka on niimoodi lahtise õllega ühistrantsporti haisutama tulla. Seda peetakse ebamoraalseks. Aga kui keegi tuleb trammi kartulikrõpse mugides, siis see on ok. Teate, minul läks küll ükskord süda pahaks, kui kõrval üks plika Piraat krõpse krõpsutas. Hull äädikas oli üleval. Ja ma ei ole rase. Ja kui keegi näiteks avatud Coca-Colaga sisse marsib ja seda vaikselt lürbib, siis on ka täitsa ok. Mis saab siis, kui ta selle siiski kellelegi peale ajab?
Mees sai oma jutud räägitud ja astus Keskturu peatuses maha. Jõudsin silmanurgast talle pilgu heita ja avastasin oma üllatuseks, et ta ei olnud sugugi kalkar. Võiks ütelda, et isegi üle keskmise välimusega riietuses. Hoopis midagi muud, kui oleks sellest õllehaisust eeldanud.

Aga ikkagi ei ole viisakas ühistrantspordis haisutada. Õlle, krõpsude või koolaga. Sest veel nõmedam on, kui keegi selle peale okse maha puistab ja ütleb- ups, juhtus. Ning sammub samamoodi üle keskmise normaalse jutu ning välimusega minema, jättes kaassõitjad haisu sisse oma peatust ootama.