Lõhn. - Creativity Catcher

Eile räägiti raadios lõhnadest. Et mis lõhn kellelegi meeldib. Jäin ka selle üle mõtisklema. Mulle meeldib töö riiete lõhn. Ma ei mõtle siin higikat:P Ma mõtlen selliseid riideid, millega tegutsetakse õues ja ehitatakse või midagi nii. Selle lõhnaga meenuvad mulle isa ja Ingmar. Triikimise lõhnaga meenuvad mulle ema ja pühapäev. On üks teatud hommikune lõhn, pannkoogid- lihapirukad-viljakohv-päike-linnulaul, millega tuleb meelde Tori. Ja seal elanud vanaema ja vanaisa. Ja siis on õhtu lõhn, küdev ahi- soe sai- õdus valgus- tikkimine- akordion-muinasjutud, millega tulevad meelde Vändra vanaema ja vanaisa. Igal kodul on oma lõhn.

Aastaaegade lõhnad on ka mõnusad. Need on tegelikult looduse lõhnad, mis siis teatud hetkel on erinevad, sest loodus muutub. Kord ärkab, kord küpseb, kord sätib magama ja siis uinub. Kevadel ja sügisel on kõige tugevamad lõhnad minu jaoks. Ehkki suvel on magusad, lille ja valguse lõhnad, talvel on karged lume hõngud. Aga kevadel on värske lootuse lõhn, selline, mida ei oska kirjeldada. Ja sügisel on üksiolemise ja mõtiskluse lõhn, muld, lehed ja tuul.

Mulle meeldib lõkke lõhn, kuuseokste lõhn, küpsetamise lõhn, värvi lõhn, puidu lõhn. Puhtuse lõhn, pestud pesu lõhn ja sauna hõng. Kõige rohkem meeldib mulle aga oma kalli inimese naha lõhn. See kõige lähedasem asi.