Lugude Dojo on eneserännakuteekond, kus iga osaleja saab tegeleda just selle küsimuse, unistuse või sooviga, mis hetkel tema jaoks kõige olulisem on.

Uus koolitus on planeerimisel. Huvi korral kirjuta kati@kating.ee

LUGUDE DOJO

Kuidas leida see päris oma tee?
Kuidas jõuda unistamisest tegutsemiseni?

 

 • Otsid uusi väljakutseid või soovid tuua oma ellu muutust?
 • Oled kaua millestki unistanud, aga ei ole astunud samme selle saavutamiseks?
 • Oled teinud olulise otsuse, aga napib julgust selle elluviimiseks?

Kui vastasid jaatava vähemalt ühele küsimuse peale, siis võib Lugude Dojo olla just see, mida vajad!

Dojol toimuv on üpriski erinev sellest, mida teame nimetuse all lugudejutustamine. Siin ei ole rõhk muinaslugudel või loo edasiandmisel. Dojol keskendume lugude leidmisele isiklikust elust ja õpime need lood enda kasuks tööle panema.

Töö lugudega on teadlik protsess oma arengu mõtestamiseks, fookuse seadmiseks, uute võimaluste või valikute teadvustamiseks. Erinevate harjutuste, vestluste ja peegeldamiste kaudu ootab sind ees rännak iseendaga, mille tasu on isiklik ning tulevikku vaatav ( ja jaatav)!

 

KAHE PÄEVA JOOKSUL LÄBIME 6 LIHTSAT SAMMU,
MIS VIIVAD MÕJUSA TULEMUSENI:

ringid-630

Sõna Dojo tuleb Jaapani keelest ja tähendab koosõppimise ning harjutamise paika. Ja just seda me Lugude Dojol teeme- loome endale ruumi, kus õppida teineteise lugudest ning avada uks võimsale uurimisretkele iseenda loos.

Meie teekond on kahepäevane ja valida saad paketi koos ööbimisega või mitte. Orienteeruvad toimumise kellaajad:

 • Reedel kell 13.00- 20.30
 • Laupäeval kell 09.00- 15.30

 

Hind:

 • Osalustasu:
  • koolitus ilma ööbimiseta 99 eur
  • koolitus ööbimisega kaheinimese toas koos hommikusöögiga 114 eur
 • Võimalik maksta arvega ettevõttele. Käibemaksu ei lisandu.
 • Kokkuleppel korraldajaga võimalik tasuda kahes osas.
 • Registreerumine lõpeb 23.veebruari südaööl.
 • Hinna sees on maitsev söök kõhutäiteks ning materjalid kaasamõtlemiseks.

Täpsem info registreerunutele.

GRUPI SUURUS ON PIIRATUD, SEEGA OLE KIIRE ENNAST KIRJA PANEMA 🙂

 

Kati Orav

Sinu võõrustajana luban hoolitseda selle eest, et meil oleks vaba ja sundimatu õhkkond, kus igaüks jagab just seda, mida soovib ja nii palju, kui soovib.

Lugude Dojo tuleb Lugude aktivistilt Mary Alice Arthurilt. Osalesin tema Story Dojol Taanis eelmise aasta novembrikuus. Läksin sinna lootusega saada julgust, et alustada oma teed vabakutselise koolitajana. Dojol sain maagilise küsimuse: “Missuguse kingituse annan ma maailmale elades ja jagades enda lugu?”, mis avas minus tohutu potentsiaali ja valmisoleku olla eelkõige just mina ise, täita enda unistusi ning siis tuleb ka kõik muu. Ja nii on see siiani olnud.

Läbi töö iseenda ja oma küsimusega sain aru, et olen koolitaja teeks juba valmis. Tuleb vaid lõpetada vabanduste otsimine, nagu- ma ei ole veel valmis, ma pean veel õppima jne. Selgus, et pugesin hirmu taha, et mis saab siis, kui ma olengi selles hea? Just nii, nagu me kardame enamuste oma soovide täitumist.

Täna on minu elus väga palju seda, millest enne Story Dojot vaid unistada julgesin.
See tõesti töötab. Ja nüüd tahan jagada seda ka teiega, kallid sõbrad!

Kohtume Lugude Dojol!

Lugude aktivist Kati Orav

 

Loe ka seda, mida arvavad Lugude Dojost need, kes juba osalenud:

 

Maris Mägi, lasteaiaõpetaja:

Maris MagiLeidsin endast 2-päevasel Lugude Dojo koolitusel päris uusi ja avastamata tahke, aga silmad avanesid ka unustatud või siis teadlikult peidetud väärtuste suhtes. Esile kerkisid just väärtused, minu sisemine tugevus. Kindlamast kindlamaks sai tunne, et mina ise juhin oma elu. Minu ees on avatud just need uksed, millest julgen sisse piiluda ja astuda. Koputamata, sest ma olen oodatud. Aitäh julgustava seltskonna,  meeldiva õhkkonna ja mõnusa meeleolu eest!

Krista Sildoja, rahvamuusikaõpetaja ja etnomusikoloog, Mooste Rahvamuusikakooli vedaja:

Krista SildojaLeides end ühel hetkel Lugude Dojol, tundsin kohe, et see on minu koht. Olen lugusid pidanud oma elus väga tähtsaks. Kohtumine teiste lugude ja iseenda looga andis tuge praegusesse hetke. Lugu on see, mis hoiab tegelikult koos minu maailmu – minevikku, olevikku ja tulevikku. Kohtumine Dojoga andis minu veel veidi segamini mõtetele mõtestatuma, klaarima oleku.

Helina Kärgenberg, Sensa kaasautor ja kaasamispraktik:

Helina KärgenbergLugude Dojol mõistsin väga sügavalt, kuidas me ise iga päev oma lugu loome. Kati viis meid oskuslikult juhtides alateadvuse radadele, kus kohati ekseldes ja siis taas kindlalt edasi liikudes hakkad mõistma hoopis teises valguses seda, kes sa oled ja kust sa tuled.

Piret Jeedas, kaasamispraktik ja ruumilooja:

Piret JeedasÖeldakse, et see, millele pöörad tähelepanu, võib saada tõelisuseks. Töö lugudega on teadlik enese elu loomise ja kujundamise protsess. Läbi erinevate harjutuste ning kaaslaste tagasiside saad selgemaks oma elu fookuse. Ning ühel päeval märkad, et lugu hakkabki elama ja elus juhtuvad asjad, mida hing tegelikult ihkab.

Margus Timmo, ettevõtja:

Margus TimmoKevadel Lugude Dojo käigus loodud sõnumid on siiani minu magamistoas aknalaual. Loen neid hommikuti ja see mõjub. Lugude Dojol tuli välja, et rõõm on see, mida oma ellu rohkem vajan ja just seda on need sõnumid ka toonud. Soovitan kindlasti Lugude Dojol osalemist, sest selle kursuse käigus sinu seest esile kerkinud sõnumid aitavad jõuda iseendani ja ei aegu! Usun, et ka pragmaatilistele ettevõtjatele on see kursus heaks abimeheks.

Maris Kadakas, Eesti Energia personalikonsultant:

Maris KadakasLood on minu jaoks sobivaim viis, kuidas luua side, õppida ja omandada uut infot, asju enda jaoks läbi töötada. Võtsin Lugude DOJO koolituse kutse seetõttu õhinaga vastu. Töö oma looga ei olnud lihtne, kuid kindlasti oli see minu jaoks kasulik harjutus. Välja koorus lugu, mis mind üllatas ja tundus kevadel pigem muinasjutt. Nüüd, 6 kuud hiljem, aga enam mitte. Külvatud seeme on idanema läinud! 🙂

 

 KOHTUME LUGUDE DOJOL!

Tule Lugude Dojole

Arhiiv