Silm silma, hammas hamba vastu. - Creativity Catcher

Kui ma hommikul üksinda kesklinna jõudsin, siis ei olnud lippu veel heisatud.

Trollipeatusest meie tähtsa Riigikogu poole rühkides jäin mõtlema kahe vastastiku seisva võimsa maja üle. Toompea loss ja Püha Aleksander Nevski katedraal. Kaks suursugust ust vaatavad tõtt- paganlased ja õigeusklikud, justkui tahaks teineteisel pidevalt silma peal hoida ja hoiatada- ilma minuta sa ei saa. Eestlased on endale muidugi kaks ust teinud, et kindlam oleks. Kui üks silm puhkab, siis teine ikka teeb tööd. Distants on väike, kuid mägatav. Me saame mööduda neist majadest, ilma kumbagi tähelepanemata, kuid me ei saa kummastki väljuda, ilma teist maja nägemata.

Hakkasin just riigikogu parklasse keerama, kui järsku hümn mängima pandi. Mõtlesin, et no nii tähtis ma ka ju ei ole:P Kas lipp sai masti või mitte, seda ei olnud mul mahti enam kontrollida.
Mõnus oli üle pika aja jälle meie ühes tähtsaimas hoones viibida. Jüri Ratas pani oma avakõnes noortele südamele vaadata üle ka enda isiklik ning perekondade eelarve. Ta julgustas noori olema aktiivsed ja julged oma arvamust avaldama. Sest kuidas peaks riigijuhid teadma, mida inimesed mõtlevad, kui ainult näpuga näidatakse ja virisetakse, aga otseselt asjade lahendamiseks arvamust ei avalda. MEP´i noored aga teevad veel rohkem. Nad ei avalda ainult arvamust vaid lausa panevad selle kirja ja pakuvad lahendusi. Nii mõnedki lahendused on uudsed ja pakuvad mõtlemisainet.

Loomulikult ei saa iga meie riigi kodanik kirjutada resolutsiooni mingil teemal ja see riigikogule saata. Kuid kodanikualgatuse kaudu on võimalik teha ettevõtmisi, mis koguvad kokku inimesed, kes tahavad heas mõttes riigi ja maailma asjade edukale arengule kaasa aidata. Ja vastupidiselt meeleavaldustele teha oma arvamus heatahtlikul moel kuuldavaks.

Massides peitub jõud, kuid mitte ainult mässates!!!