Sport ja alkohol. - Creativity Catcher

Käisime vaatamas Võru Võrkpalliklubi kohtumist Aeroc Rakverega. Mäng toimus Võru Spordkoolis ja otse loomulikult läksime kaasa elama Võru võistkonnale ja asju kaotavale Liberole:D
Et näha kordki oma silmaga võitu ning Markot naeratamas. No kõiges peab huumorit leidma, eksole.
Kõik sujus halvasti meie ja kenasti Rakvere jaoks kuni teise geimi selle ajani mil saali sisenesid Aeroci fännid. See tulek oli niivõrd efektne ja häälekas, et arvatavasti ei olnud tribüünil ühtegi silmapaari, mis neid vaatama ei oleks jäänud. Fännid olid nimelt paar- kolm noormeest, kes ilmselges tugevas alkoholijoobes või isegi narkolaksu all. Tundus, et esialgu ei tahetud neid sisse lasta, kuid arvatavasti agressiivse vastuhaku tõttu said nad õblukestest piletimüüjatest siiski mööda.
Kõva kisaga jätkasid noormehed oma liikumist tribüüni kaugemas otsas olevatele vabadele kohtadele ning alkoholist jõudu saanud häälepaeltele lisas taustamuusikat suuremõõtmeline tamburiin. Mida fakki eksole…isegi kohtuniku vilet ei kuulnud.

Põhimõtteliselt suutsin mina juba piinlikust tunda, et selliste tüüpidega üldse ühes ruumis viibin, isegi kui see ruum oli nii suur nagu pallimängusaal ikka on.
Võin ette kujutada, et piinlikust tundsid ka Rakvere pallurid. Algul ei olnud mõnel neist juurde tulnud fännide vastu nagu midagi, pigem viskasid röökijatele kiitvaid- sõbralikke pilke. Aga olgem ausad, neil üksikutel ei olnud ka endal targem nägu peas…
Aja möödudes oli siiski selgelt näha, et mängijad ise olid samuti tobetsevate kisakõride käitumise pärast ärritunud ning piinlikust tundvad.

Põhimõtteliselt rikkusid kutsumata külalised, teisiti ei saaks neid nimetadagi, ära saalis valitseva sportlikku õhkkonna. Sest tegelikult on ju nii, et üks õige spordi fänn teab nn ausa spordi kinnitamata reegleid ja isegi, kui ollakse teatud võistkonna tulihingeline pooldaja, ollakse teadmisel- sport võidab!

Idiootideks sõimasin ma neid mõttes küll ja ausalt üteldes mõtlesin pisut valjusti ka. Ingmar teadis rääkida, et üks nendest lõugajatest on Rakvere enda mängija, kes hetkel vigastatud. Kui õhuke võib olla jää, kus libastuda…

Kui sellest loost midagi positiivset leida, siis on selleks Rakvere võistkonna häiritus ning mängu kaotamine. Olen üpris veendunud, et sellele aitasid tugevalt kaasa fännid ise, kes peaaegu et võistkonna varupingi juurde olid vaarumas ning kohtunikul seebiks muutuda soovitasid.
Mart arvas, et selline taktika võiks saada äriideeks. Joota vastasvõistkonna fännid purju, tuua saali märatsema ning võidamegi:P
Aga sport ja alkohol, sport ja märatsemine, sport ja ebasportlikkus ei käi kokku.

Marko saime naeratama küll, aga siiski sellele võidujoovastusele jäi saalis natuke nagu hais külge. Alkoholihais. Loodetavasti said Võru võistkonna võidule aidanud idioodid oma käitumise üle platepeal järele mõtelda ja hiljem kodus haisu maha pesta. Ehk mõnel järgmisel korral siis saab magus võit ka mõnusa lõhnaga.