Tänapäev. - Creativity Catcher

Täna lõunat süües juhtusin pealt kuulma kõrvallauas olevate poiste vestlust. Poisid olid 5- 6 klassist ning rääkisid arvutimängudest. Või vähemalt ma arvan nii, sest ausalt üteldes ega ma eriti midagi aru ei saanud. Vastasel juhul võiks ma selle vestluse ju siia ümber trükkida, aga jah, pean tunnistama, et vähemalt pool sõnavarast oli mulle täiesti tundmatu.
Ja ega tegelikult ei olegi asi hetkel selles vestluses, selle sisus, vaid mõtetes ja tunnetes, mida kuuldud jutt minus tekitas.

Olin 5. klassis, kui sain omale esimese Barbie nuku. Kirjasõber Jussi Soomest saatis ja siis ma arvasin, et kunagi ma kindlasti abiellun temaga:D Huvitav, mis Jussist nüüd on saanud?

Oma esimest make up- i väga ei mäletagi, arvatavasti 9. klassi lõpetamine ja siis ka nühkisin huulevärvi pooleldi maha, sest liiga tume tundus. Aaa…midagi meenub seoses kas silmalaineri või huulepulgaga, kui ükskord kas 7. või 8. klassis eksperimenteerisin ja isa mind nägi ja otse kultuurimaja vetsu saatis…aga see on kuidagi ähmane mälestus…ju siis tekitas mingi piinliku momendi ja ei jätnud meelde:P

Nüüd vaevalt, et koolist enam mõnda sellist viiendikku leiaks, kellel vähemalt silmad ripsmedushiga värvitud ei oleks. Ja Barbie nuku mainimine oleks lausa sotsiaalselt hävitav ja purustaks igasugusegi lootuse klassi kuumemate tüdrukute hulka kuuluda.
Hmm…oma mäletamist mööda olin kooliajal kogu aeg suhteliselt popularne ja soositud…ka Barbiele riideid õmmeldes ja ilma make up- ita!!!

Enne gümnaasiumit ei teadnud ma midagi alkoholist, rääkimata suitsu proovimisest, nüüd tehakse statistikaid, kui palju on 13.- 14. aastaste seas narkomaane…
Laste ülbus ja julmus ulatub üle mõistuse. Kes oleks varem arvanud, et 2. klassi laps õpetaja perse võiks saata?

Kui rõõmustav on näha kuhugi väiksemasse kohta sattudes, kuidas seal ei ole veel kõik kadunud. Kuidas on alles jäänud ehedus, rikkumatus ja siiras rõõm. Metsad onnidega ja luuramised, sünnipäevatort küünaldega ja rattaralli, laupäevaõhtune saunas käik ja pühapäevahommikune pannkookide söömine.

Alles on jäänud lapsepõlv…