Toidulisandid- kas müügitrikk või vajalik "tablett" igaühe toidulaual? - Creativity Catcher

Olen viimasel ajal saanud palju komplimente oma hea väljanägemise kohta. Komplimente on tulnud erinevatelt inimestelt ja minu jaoks tõesti üllatavalt. Jah, tegelikult tunnen ka ise, et olen päris heas füüsilises ja vaimses vormis ning ju see siis peegeldub teistelegi. Hea vorm on mõnusa olemise aluseks ja elu täisväärtuslikuks nautimiseks.
See pani mind mõtisklema hea füüsilise ja vaimse vormi alustest. Et mis siis ikkagi selleks tegema peab või ei pea.

Viimasel ajal räägitakse palju tervislikust eluviisist, tervislikust toitumisest. Aga tegelikkus kajastub selles, et suur hulk inimesi ikkagi ei toitu õigesti. Olen täheldanud ka ise, et kui inimestega tervislikust toitumisest rääkida, siis on nad teoorias sellest väga teadlikud. Kuid praktikasse ei saa seda rakendada kas maitse- eelistuste, kiire eluviisi, harjumuste, rahakoti või mõnel muul põhjusel.

Jah, me võime elada võimalikult rasva- ja suhkruvaba elu, kuid see ei tähenda veel tervislikkust. Inimesed tarbivad liiga palju soola ja valget nisujahu. Enam ei sööda ka näiteks kaerahelbeputru ja tarbitakse vähe valgurikkaid toite. Näiteks õhtusöögiks kohupiima, jogurti või kodujuustu söömine on haruldane nähtus. Sama haruldane on ka see, et lõunasöögi taldrikust vähemalt pool salati alla mattuks.

Mis peamine- inimeste söögilaud on liiga ühekülgne. Ja isegi, kui me püüame seda võimalikult mitmekülgsena hoida, siis ei saa me kätte vajaliku hulga aineid, mida meie keha normaalseks funktsioneerimiseks vajab. Tihti neid aineid toidus enam ei olegi, sest juba toiduainete töötlemisel läheb väga palju väärtuslikku kaduma.

Siin tulevad appi toidulisandid. Pean kohe ütlema, et toitun tõesti tervislikult ja ma ei ole kunagi olnud “tablettide” usku inimene. Tablettide alla liigitasin ma varem ka toidulisad. Enam ma seda ei tee, sest toidulisandid on saanud minu jaoks teise mõõtme ning väärtuse. Sest just nende kapsaaeda tahan oma hea vormi visata. Ma ei ole suur toidulisandite ekspert ja jagan siin lihtsalt oma kogemust. Inimeselt inimesele.

Toidulisandeid pakuvad väga erinevad firmad. See sissekanne ei ole sellest, et kellel on paremad toidulisad, sest mina seda ei tea. Tean seda, et GNLD toidulisandid on väga head, sest just neid kasutan.

Aga et mitte jääda lihtsalt reklaamile, siis räägin toidulisanditest üldisemalt ja just nendest, mida ise igapäevaselt kasutan.

Kvaliteetsed toidulisandid on üldjuhul sellised, mida apteegist osta ei saa. Ja nad on apteegis leiduvatest sadu kordi tõhusamad. Toidulisand koosneb kõigest sellest, mida sa igapäevaselt sööd. See ei ole tehislik tablett, mingi ravim. Toidulisand ei asenda mitte mingisugusel viisil mitmekülgset toitumist või füüsilist liikumist, kuid ta aitab kaasa selleks, et omastaksid vajalikke aineid, mida igapäevatoidust kätte ei saa.

Reeglina on kvaliteetsed toidulisandid ka märksa kallimad. Kuna toidulisandeid on päris palju, siis peaks endale selgeks tegema, et millist just kõige rohkem vaja on. Et paned paika omale kindla nn paketi ja siis hakkad neid toidulisandeid regulaarselt tarbima. Mitte nii, et aasta-kaks, kui rahakott paks, kasutad kõiki toidulisandeid mitu korda päevas ja siis, kui raha otsas, ei kasuta enam midagi.
Meie tegime endale selgeks kõige vajalikumad lisandid ja töötasime välja optimaalsed kogused, mida saame endale ükskõik, mis ajal võimaldada.
Toon need alljärgnevalt eraldi välja:

  • Omega 3 rasvhapped. Kõik me teame, et seda saab kalast. Aga isegi, kui me sööme kala iga päev, ei saa me kätte tegelikku kogust, mida igapäev vajame. Omega 3 rasvhapped on näiteks kasulikud meie südamele ning aitavad kaasa süsivesikute põletamisele. See on asendamatu toidulisand, mis aitab kõigil kehaorganitel paremini toimida ja annab energiat kogu päevaks. Lisaks sellele on GNLD Omega 3 aluseks olevad kalad kontrollitud rohkem kui 160 saasteaine suhtes. Sellest tahaksin rääkida ükskord pikemalt, sest see on päris jube värk, kuidas meie pinnasevesi on saastunud. Sealt kandub saaste veekogudesse ja sealt omakorda kaladesse, kust meie nad endale sisse sööme… Eriti ohtlik võib saastunud kalade ja mereelukate söömine olla lootele.
  • Kaltsium ja magneesium koos D-vitamiiniga. Kaltsium on tugeva närvisüsteemi, küünte, luude, hammaste ja ilusate juuste aluseks. Kaltsiumi omastamiseks on lisatud D-vitamiin. Mis omakorda on meile väga vajalik päikesevalguse asendaja talveperioodil. Magneesium aitab vältida krampe, hoiab hormoonid tasakaalus ja on hea südame-veresoonkonnale. See on toidulisand, mida kindlasti peab võtma igasugustest muudest ravimitest ja lisanditest eraldi, sest ta ei lase teistel ainetel imenduda. Võta seda näiteks õhtul enne magama minekut.
  • Carotenoid Complex. On võimatu tarbida aastaringselt kõiki puu- ja juurvilju. Lisaks on suur hulk lapsi ja ka täiskasvanuid, kes näiteks üldse juurvilju ei söö. Siin tuleb appi toidulisand, mis annab teile edasi puu- ja juurviljades sisalduva karotenoidi selle vajalikus koguses. See omakorda aitab kaitsta teie rakke ja tugevdada immuunsussüsteemi, takistab vähirakkude arengut, kaitseb tubakasuitsus leiduvate kantserogeenide eest ning UV kiirguse eest.
  • Betaguard. Kaitseb ja puhastab keha ning neutraliseerib keskkonna kahjulikke mõjusid. Me hingame endale iga päev sisse tohutus koguses erinevaid kemikaale ja saastet. See hõljub õhus meist sõltumata ja võib olla kandunud meieni tuhandete kilomeetrite kauguselt. Kui me käivitame pesumasina, kasutame kodus puhastusvahendeid, kõnnime linnas või jookseme maanteel. Iga hingetõmbega tulevad meie sisse kutsumata külalised. Betaguardil on võime meie keha teatud määral selle kõige eest kaitsta.
  • Tre-en-en täisterakonsentraat. Minu imerohi:) Ehk siis toidulisand, mida pean tegelikult kõige olulisemaks. Ja ma ei tea, kas mõni teine firma üldse sellist toidulisandit välja on töötanud. Tre-en-en´i võlu seisneb rakkude tervendamises. Isegi, kui me harrastame ideaalselt tervislikku toitumist ja kasutame toidulisandeid, on toitainete omastamine raskendatud, kui meie rakud on katki. Meie kehas on miljoneid rakke. Meie vanus ja elustiil teevad meie rakud haigeks. Toitained ei pääse sisse ja jääkained ei pääse välja. Kui tahad olla terve, siis tee terveks ka oma rakud. Rakud saavad tagasi elujõu ja koos sellega saad sina tagasi oma energia. Ja sinu keha saab hakata täisväärtuslikult elama.

Miks ma just GNLD toidulisanditesse usun on nende pikk ajalugu. Inimesed, kes neid 50ndatel tarbima hakkasid on praegu 80 ja 90 aastased ning elavad täisväärtuslikku elu. Nad näevad välja nagu 60 aastased. GNLD´l on oma põllud ja veehoidlad, kus nad toidulisandite toorainet kasvatavad. Ja neil on uskumatult suur ning võimas teadlaste koosseis, kes toidulisandite kvaliteediga töötavad.
Ja üle poole sajandi on piisavalt pikk aeg, et oleks välja tulnud nende toidulisandite halb mõju näiteks rasedatele, lootele, väikelastele või vastunäidustus mõne muu haiguse puhul. Uskuge mind, Ameerikas ei jääks kivi kivi peale tõstmata, et väiksemagi kahtluse korral kõrvaldada turult mõni konkurent.

Ainuke asi, mis ma veel neilt ootan on see, et tablettide arv purkides suureneks. Sest ma eriti armasta pakendeid ja tahan, et neid oleks võimalikult vähe.

Näiteks on GNLD väga eduline koduste puhastusvahendite ja pesemistarvete alal. Meil on mehega kahekesi kulunud poole aastaga pool pudelit shampooni ja pool pudelit dushigeeli. Kusjuures pudel on 250 ml:))) Nice, ah! Ja toode ise on väga hea. Igakord, kui me peseme oma keha mingi vahendiga, siis jääb sellest mingi osa meisse. Ehk imendub läbi naha. Ja GNLD tooted on looduslikud ehk siis ei tee nad meile midagi halba. Sama on ka puhastusvahenditega. Kui nendega päästetakse pingviine naftareostusest, siis milles on üldse küsimus?

Mina olen enda jaoks avastanud tervist ning loodust säästvama eluviisi ja selle kõige juures olen elu parimas vormis. Lähemalt saad lugeda siit GNLD kohta. Ja kui tasub proovimist, siis võta minuga ühendust kati@kating.ee