Tule maale elama! - Creativity Catcher

Juba mõnda aega olen facebookis jaganud lehte “Maale elama” ning selle uudiseid. Jah, olen jälle otsapidi ühes põnevas ettevõtmises. Oleme koos heade sõprade-kolleegidega teostamas kodanikualgatust, mille eesmärk on leida lahendusi aitamaks inimestel ületada takistusi maale elama tulemisel. Teisisõnu- kutsume inimesi maale elama, sest me ise armastame maal elada:)

Täna sai avalikuks ka suur pressiteade, et meie kodulehekülg on valmis. Kodulehe eest peab tänama minu enda abikaasat, sest just selle tegemine ja haldamine on meie juhitava MTÜ KATING NOORED peamine ülesanne.

Lisaks sellele on minu ülesanne ka kogemuslugude kogumine ja koostamine. See on üks ütlemata põnev väljakutse. Peaks ütlema, et üle pika aja üks selliseid, mis mind tõeliselt lummab ja arvutitaha kutsub. Lood. Lood. Lood. Need on need, millest olen viimasel ajal vaimustuses. Ja kui need lood on veel inimestelt, kes maaelu fännavad, siis mis saaks olla paremat. Ka mina armastan maal elada ja olen ise üks nendest, kes 5 aastat tagasi Tallinnast Võrumaale kolis.

Inimeste mõtete ja kogemuste lugemine ning jagamine on pannud mind veel rohkem maaelu peale mõtlema. Et kui õige see otsus ikka oli ja kuidas igapäevaga saab aina selgemaks ja kindlamaks, et see on just elu mida elada tahan. See on koht, kus olla tahan.

/…Maal on ausam olla. Suureneb austus ja tänulikkus elu ees. Inimese ürgsel loomusel on rohkem ruumi ja see annab teatud sõnul kirjeldamatu rahulolu tunde. Me usume, et avaruses ja rahulikumas elurütmis saavad meie lapsed tugevama vundamendi eluks, nad peavad paremini vastu elus ettetulevatele raskustele ning neil on selgem siht silme ees. Nii meie põlv püsib ja kannab edasi olulisi väärtusi…/
Kadri Kangro Rõugest

/…Nüüd, kui lapsed on juba iseseisvad, tekkis võimalus vaadata ringi avarama pilguga. Hakkasime otsima seda päris oma kodu. Kodu, kus kahekesi vanaduspõlve veeta, lapsi ning lapselapsi külla oodata. Vanaema ja vanaisa elavad ju ikka maal! Nende juures peab olema privileeg teha asju, mida kodus ei saa või ei lubata ette võtta. Näiteks: suure pannkoogi kuhjaga õues pikniku pidada, iga hetk kasvuhoonest tomatit võtta, üle õue paljalt tiiki ujuma silgata, metsa seenele minna…/
Linda ja Mihkel Jürs Lättemäelt

Need on vaid paar väljavõtet inspireerivatest lugudest. Ja lugusid on tulemas veel.

Projekti rahastab regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital