Variatsioonid. - Creativity Catcher
Mõtete olümpia.

Hiljuti lugesin ühte uudist, kuidas lühidistantside jooksjatel sportlik tippvorm saabub kell 23.00.
See peaks tähendama siis, et mu mõtted on kiirjooksjad. Sest just hetkel, kui mu pea patja puutub, ja üldiselt on see sellisel kellaajal, astutakse stardipakkudele. Tähelepanu, valmis olla….
Kõlab stardipauk ja juba sekundmurdosa jooksul läheb meeletuks andmiseks. Algab tohutu kiirusega suur võidujooks. Kes ees, see mees. Ja mina ei saa teha muud, kui elada kaasa neile kõigile ja jälgida kinniseotud käsil, kuidas nad üksteisest mööda üritavad rebida ja…
Enne finishit ma tavaliselt juba magan. Kui veab, siis peale esimest finishit. Kuid on ka öid, kus ei toimu vaid lõppvaatus, vaid sellele eelnevad ka mitmed eeljooksud, et siis finaaliks parimad välja selgitada.
Kiirrong.
Nagu me kõik teame on ekspress-liinidega selline värk, et nad sõidavad ühest punktist teise võimalikult kiiresti ja ilma peatusteta. Iga suvaline seenekas või tädi Paidest Põlvasse ikka ei saa. Ja maha ka ei saa, kui vaja.
Hiljuti aga nägin ühte filmi jalgpallihuligaanidest ja seal toimus midagi huvitavat. Kuttidel oli vaja ekspressrongilt maha saada ja ainuke võimalus selleks oli vajutada hädaabi suurele punasele nupule. Mõneks ajaks segadust teistele reisijatele ning rongitöötajatele, kuid põhimõtteliselt jäid ju kõik ellu ja varsti jätkus sõit. Ja poisid päästsid oma tagumikud lõppjaamas ootava hulluse eest.
Minu mõtted on nagu kiirrong- kihutavad pea ühest otsast teise, võttes järske kurve ajukurdudes, ja otsides lõppjaama, kus peatuda. Aga vahe on selles, et neis rongides puudub hädaabi võimalus. Ükskõik, kui palju ma ka olen otsinud, ei leia kuskilt seda suurt punast nuppu.
Aga kuidas ma siis maha saan, kui ma seda hädasti tahaks???
Kontvõõras.
Kutsumata võõras või peokülaline. Vanasti käidi pulmades kontvõõrasteks.
Minu mõtted on kontvõõrasteks minu unenägudes. Tulevad millal tahavad ja eitea kust. Ilma kutsumata, ilma, et nad oleksid oodatud. Ilma, et nad üldse sinna värvidemaailma sobiks. Sest üldiselt on kontvõõrad mõtted hallid. Või mustad. Rikuvad kogu muinasjutu. Ja ma ei saa kunagi teada saladust, kuidas neist lahti saada…
Sest enne ärkan üles.