Canva - Creativity Catcher

Tänase postituse plaan oli mul algselt hoopis teine. Läksin selleks oma Canva kontole, et koostada üks infograafika ning avastasin nende uue arenduse hariduslike põhjade näol. Canva on lihtsalt imeline. Iga kord, kui sinna satun, leian eest midagi uut ja suurepärast. Et olen hariduse ja selle edendamise fänn ning ei saa vaadata mööda õppimist ja õpetamist toetavatest materjalidest, siis pidin ikka kohe uurima ning katsetama.

Kes ei tea, siis Canva on graafilise disaini platvorm, mida kasutatakse sotsiaalmeedia graafika, esitluste, plakatite, dokumentide ja muu visuaalse sisu loomiseks. Rakendus sisaldab juba malle, mida kasutajad saavad kasutada (Vikipeedia). See sõna “sotsiaalmeedia” on seal muidugi juba aegunud, sest kujundusi ja graafikat saab kasutada igasugusteks muudeks asjadeks ka. Mina olen loonud seal isegi dokumente, rääkimata kutsetest ja infograafikast.

Canva võlu ongi see, et on olemas valmis mallid, mida saab igatmoodi muuta. Ma toon siia mõned näited, kui nende hariduslike põhjadega mängisin. Aga samamoodi saab kujundada ja luua ükskõik mis valdkonna, arenduse või turundusplatvormi materjale. Näidistel on eestikeelsed minu poolt muudetud ja inglisekeelsed on algne versioon. Siit näeb, et muuta saab nii teksti, teksti värve, muid värve, sümboleid jne. Paar põhja lisan ka niisama, et kui mõni õpetaja soovib, saab siit kasutamiseks otse alla laadida. Eestikeelsed avanevad pdf’ina.

Ainuke kiiks on ehk asja juures see, et kui muidu on Canval päris palju tasuta asju, siis nende mallide puhul sattusin mina just tasulistele. Aga Canva pakkus mulle 1 kuu tasuta Canva Pro prooviversiooni ning võtsin selle võimaluse vastu. Püüan nüüd kuu ajaga maksimaalselt seda kasutada, et näha, kas tasub ka maksma hakata. Siiani olen saanud tasuta variandiga hakkama.

Kui tekkis huvi, siis soovitan minna Canvasse ja uurida. Kui vajad selleks julgustust ja õpetust, siis minu e-kursuse 6.moodul tutvustab mõningaid vabavaralisi programme, sh ka Canvat. Canva video on seal nt 15 minutit ja annab alustuseks hea sissejuhatuse. Moodulit saab iseseisvalt osta ning kingin blogi lugejatele ka sooduskoodi 🙂 Kui ostad 6. mooduli, siis lisa kupongi kood “blogi” (väikese tähega ja jutumärkideta) ja saad 25% soodust! Kupong kehtib kuni 11. mai 2021.

Uuri mooduli kohta siit.