ÕPETAJAD ON JUST NEED, KEDA MEIE HARIDUS UUENDUSTEKS VAJAB. - Creativity Catcher
Haridus innovatsioon

Uuendame
haridust

kriips-kriipsu
haaval

Õpetajad on esimesed, kes saavad haridusse muutust tuua. Seetõttu olen loomas teaduspõhist programmi just õpetajatele, et muuta nii nende kui ka õpilastele kritseldamine klassiruumis lihtsaks ja loomulikuks õppeprotsessiks. Usun, et õpetaja julgus ning oskus teadlikult koos pliiatsiga mõtelda, kuulata ja rääkida inspireerib ka meie lapsi ehk tulevast põlvkonda kasutama kritseldamist ükskõik mis eluvaldkonnas. Aga ma ei tee seda üksi. Haridus on õppijatele ja seetõttu kaasan oma teekonnale ka nemad. Ja eks ole igaüks meist õppija, eriti õpetaja ise.

Esimese sammuna unistame õpetajatega koos sellest, et ühel hetkel on mõtlemine koos pliiatsiga viidud õpetajakoolitusse kogu maailmas. See käivitab meid, see hirmutab meid, aga me ei anna alla ja töötame selle nimel.

Ja sealt edasi on meie kujutluses maailm, kus täiskasvanutele ei pea enam õpetama sünnipäraseid oskusi oma igapäevaelu paremaks muutmiseks, vaid need arenevad koos meie kasvamisega läbi kodu, lasteaia ja kooli.

See tähendab, et programmi kõige suurem eesmärk on valmistada ette tulevasi täiskasvanuid, kes oskavad kasutada teadlikku kritseldamist kui efektiivset tööriista õppimiseks, planeerimiseks, eesmärkide seadmiseks, koostööks, reflekteerimiseks…..milleks iganes, mis on oluline täisväärtuslikuks eluks.

Vabatahtlikkuse alusel kujunenud õpetajate grupi ja nende õpilastega koos oleme loomas metoodikat, mis aitab õpetajal olla meisterlikum visuaalne mõtleja ja julgem visuaalide kasutaja. Otsime erinevaid võimalusi visuaalsete praktikate toomiseks õppeprotsessi nii, et see oleks lihtne ning loomulik. Ja uurime, kuidas läbi selle areneb õpilaste visuaalne mõtlemine ning kritseldamise oskus/ julgus.

Kui sind huvitab lähemalt, mida ja kuidas me teeme, siis kirjuta kati@kating.ee

HOIAME TEID OMA TEGEMISTEGA KURSIS. ÕIGE PEA TULEVAD UUED UUDISED!