E-kursuse tagasiside - Creativity Catcher

Mis saaks olla parem viis anda ülevaadet kursusest, kui kasutajate tagasiside! Kui kevadel kursuse avalikuks tegin, siis lisasin sinna kohe külge ka tagasisideküsitluse. See ei ole kohustuslik, aga kui inimene soovib tunnistust, siis tuleb see täita. Tänaseks on koolituse endale soetanud 99 inimest, nendest 67 on koolituse läbinud ja nendest omakorda 31 inimest ka tagasiside andnud. Ilusad ja korralikud numbrid 🙂

Mida siis tagaside vastustest saab välja lugeda? Eelkõige seda, et kõik vastanud on kursusega hakkama saanud ning rahule jäänud ja lausa 93,6% soovitaksid seda kursust suure tõenäosusega ka teistele.

Palusin osalejatel ka oma rahulolu kirjeldada, teadmisega, et kasutan seda infot ka avalikult. Toon välja mõned mõtted, mida ma ei ole veel eradi kuskil mujal jaganud:

 • Kursus aitab väga lihtsate vahenditega mõtestada õppimist, näitlikustada oma mõtteid ja ettekannet, tuua õppimisse ja õpetamisse emotsioone, luua silme ette siht ja eesmärk.
 • Tänan väga meeldiva ja huvitava kursuse eest. Olete oma alal tark, kogenud ja motiveeriv koolitaja. Oskate suurepäraselt kaasata oma kuulajaskonda. Mulle meeldis väga, et sain seda kursust kuulata mulle sobivatel aegadel ja mõnda moodulit lausa mitu korda. Kindlasti räägin läbitud koolitusest kolleegidele, jagan nendega oma saadud teadmisi ja soovitan võimalusel kindlasti osaleda.

Olen selle koolituse eest väga tänulik, saan katsetada õpitut võted pikapäeva rühmas ja peres. Väga motiveeriv ja asjalik koolitus.

 • Kursus oli mõnus ja andis palju uusi ideid. Kuna ma õpetan erivajadustega õpilasi, siis seal on visualiseerimine väga oluline oskus.
 • Olin just enne seda koolitust lõpetanud 24tunnise e-koolituse läbimise, mis põhines suuresti lugemisel ja kinnistamiseks oli mõni multikalaadne video. Ja kui ma siis selle koolitusega alustasin, ma ärkasin kohe ellu. Ma üldiselt ei ole väga joonistaja ja loov inimene, kuid mulle meeldib, kui aeg-ajalt oma töös saan midagi sellist teha. Koolitus oli väga äge, pole ammu (kui üldse) sellisel osalenud, ja see oli veebi teel 🙂 Kindlasti on vaja endal leida aeg, et seda meetodit rakendada ning kui see juba käpas, siis …. seda aega ma juba ootan 🙂

Koolitus, mis annab võimaluse supelda oma loovuses ja möllata pliiatsite ja värvidega. Ühest küljest ongi see puhtalt sellepärast tõeline nauding, teisalt saad kaasa ülipraktilised tööriistad, et oma enda tööprotsesse ja seminare põnevamaks muuta, selgemalt sõnumeid edastada ja ka ise asju paremini meelde jätta ja seostada.

 • Minu õpilastele on õppimine ning minule õpetamine nüüd veelgi eesmärgistatum, tõhusam ning oodatum tegevus.
 • Olen südamest tänulik! Tänulik võimaluse eest, mis ilmestab ja kasvatab tähenduslikkust eeskätt lastega töötades, neid õpetades.
 • Kursus oli väga-väga huvitav. Mul oli alguses selline mure, et ei saanud kiiresti märkmeid teha, aga tänu Katile ja sellel kursusele on nüüd mul palju lihtsam neid märkmeid teha. Suur-suur aitäh sulle.

Äärmiselt huvitav ja kasulik koolitus kõigile, kes töötavad kollektiivis, kus on vajalik teha tihedat koostööd . Lisaboonusena on koolitust võimalik läbida e-õppes ja seega ka omas tempos. Eraldi väärib märkimist ka koolitaja Kati, kelle positiivne suhtumine kutsub videoid vaatama ja uusi teadmisi omandama. Aitäh!

Allolevatest graafikutest saab ülevaate õpitud meetodi rakendamise kohta. Kindlasti on huvitav vaadata neid valdkondi, kui inimesed arvavad, et see tehnika kõige kasulikum on.

Analüüsisime tagasisides ka moodulite ning ülesehituses olevate tegevuste kohta eraldi. Peamiselt jäi kõlama, et kõik moodulid ning tegevused olid väärtuslikud ja ühte vähemväärtuslikku ei ole võimalik välja tuua. Kõige paremini ilmestavad vastuseid osalejate enda sõnad:

Minu arvates olid kõik moodulid võrdselt kasulikud, sest nad täiendasid üksteist. Nii, et ei kujutaks seda teisiti ette. Moodulid kasvasid üksteise seest hästi loogiliselt välja, kõik olid väga olulised ja kasulikud.

Esimeste moodulite kohta jagati ka järgmist:
Need teemad annavad põhja oma “kritseldamise stiili” tekitamiseks. Nende moodulite puhul joonistas koolitaja väga palju ise ette ja kaasa, nii et sai käe liikumist jälgida ja jäljendada. See andis enesekindlust juurde ja tekkis see tore vau-efekt, et saangi lihtsamate asjade joonistamisega hakkama.
Ja ei ole vähemtähtis tuua välja seda:
Ma sain üle ebamugavustundest joonistamise osas. Mittejoonistajana sain palju häid võtteid kujundite joonistamiseks ja juhiseid, kuidas oma kujundite kogu leida-luua. Samuti sain head õpetust visualiseerimise põhimõtetest.

Hästi põnev oli tagasisidest lugeda ka seda, mis pakkus osalejatele raskusi:
 • Päris raske oli ise sümboleid ja metafoore mõelda ja otsida.
 • Alguses oli raske kuna tuli teha lisaks märkmele ka pilt, kuid lõpuks oli ülesanne väga vahva.
 • Kaordiliste sammude kasutamine oli keeruline. Programmide kasutamine huvitav, aga tunnen end veidi ebakindlana (liiga ettevaatlik klikkimistega).
 • Algus, sest oskused on veel vähesed ja teadmised puudulikud. Lihtsalt alguses tabab mind tihti ülemõtlemine.
 • Metafoori loomine oli kõige raskem ilmselt seetõttu, et ei ole nii vilunud kujundlikku pilti oma mõttes looma ning ka sümbolite joonistamine vajab kõvasti harjutamist veel.
 • Arvan, et inimeste ja sümbolite kujutamine tahab lihtsalt enamat harjutamist.
 • Moodul 6 harjutused võtsid kaua aega ja olid üsna rasked, aga hakkama sai.
Ja loomulikult palusin lõpuks hinnata ka iseennast, sest mängin sellel kursusel olulist rolli. Hinnang teeb ju suurt rõõmu:

 • Väga armas inimene. Selge, arusaadav ja julgustav jutt. Meeldiv hääl. Hea kuulata ja vaadata.
 • Koolitaja oli suurepärane. Jõudu ja rõõmu edaspidisteks väljakutseteks!
 • Olete oma alal tark, kogenud, kaasav ja motiveeriv koolitaja.

Väga sõbralik ja mõistev koolitaja. Oskas joonistamisega seotud hirme ära võtta.

 • Mulle meeldis, et videod olid loogiliselt ülesehitatud, selged ja lihtsad ning koolitaja rääkis hea tempoga, sisukalt ja arusaadavalt
 • Jään uusi kohtumisi ootama. Edu soovides!

Selge jutt ja hea teema tundmine- väga hea!

 • Kati Orav koolitajana – äärmiselt asjatundlik, tasakaalukas, rahulik, kindlameelne, parasjagu rõõmsameelne. SUUREPÄRANE! Oleksin kangesti tahtnud jätkata 🙂 Minu 5-aastane tütar lausa ootab Teie video põhjal joonistamist 🙂
 • Kati oli väga hea koolitaja. Ta rääkis mõnusa tempo ja häälega. Ta selgitas kõik ilusti ära ja kõigest oli väga hästi aru saada.

 

Suur ja südamlik tänu kõigile, kes on mu e-kursuse valinud ja selle läbinud 🙂 Eriti suur tänu läheb kõigile neile, kes võtsid aja, et anda sisukat tagasisidet. Kindlasti on sellest õppida, et teha e-kursus veel paremaks. Aga mis peamine- selline tagaside innustab mind e-kursusele jätkumooduleid looma ja loodetavasti saan õige pea pakkuda lisaväärtust kõigile neile, kes kursuse on läbinud. Kes ei ole seda veel teinud, siis olen kindel, et saite siit julgust, et oma uudishimule järele anda ning uus oskus omandada.

 

Tekkis huvi? Tore, mul on sulle üllatus.

Nimelt on e-poes käimas suur jõulude ja aastavahetuse allahindlus, mis kestab lausa 10 jaanuarini 2021. Juhhuuuuu!!! Ei mingit lühikest ühekordset Musta Reedet.

Kupong “Soodus60” annab lausa 60% allahindlust kõigest- jah, sa lugesid õigesti- 60% ALLAHINDLUST KÕIGEST, mida e-poest saad osta- nii e-kursus, moodulid, visuaalid kui kujundused.

Tekkis veel suurem huvi?  Tule e-poodi uudistama.