FB kogukond, videovestlused ja assistent
Kati | 29 märts, 2022
Hea lugeja. Jagan sinuga täna häid ja ainult häid uudiseid.
Olen juba pikka aega unistanud oma teadliku kritseldamise kogukonnast, kus üksteist inspireerida ja koos õppida. Nüüd on see olemas ja meid on seal peaaegu 500. Fantastiline!!! Kogukond asub facebookis ja selle peamine eesmärk on hoida visuaalset lihtsustamist ning teadlikku kritseldamist pidevalt pildis ja et oleks koht, kus turvaliselt harjutada. Tegin selle kohta kogukonnas 28 märtsil pisikese live’i. Ka sina oled avasüli oodatud “Teadliku kritseldamise” kogukonda facebookis. Loome sellest koos midagi kasulikku ja ägedat kogu Eestile!
Teine hea uudis on see, et alustasin videovestluste sarjaga, millest olen ka juba mõnda aega unistanud. Vestlustel võtan fookusesse mõne huvitava ja olulise teema. Püüan alati kutsuda külaliseks ka mõne selle ala eksperdi ning lisaks jagan omalt poolt näpunäiteid, kuidas teadlik kritseldamine selle teemaga seostub.
Videovestlus nr 1. “3 mõjusat harjutust, et rahustada ärevat meelt” leidis aset 15 märtsil. Külas oli näitleja ja psühholoogiline nõustaja Rita Rätsepp.
Vestlust saad järgi vaadata FB kogukonnas. Videovestlused on 3 kuud tasuta järelvaadatavad.
Videovestlus nr 2. “Miks ja kuidas rakendada klassiruumis õppimist toetavat spikerdamist?”
toimub juba 30 märtsil kell 18.00.
Seekord on külas haridusmentor Triinu Pääsik, kes on endine õpetaja ja haridustehnoloog. Triinu jaoks on oluline, et tänased õppijad seostaksid ka tulevikus kooli ja õppimist naudingu, mitte hirmuga. Seetõttu on ta valinud just õpetajate professionaalse arengu toetamise tee, sest õppimist nautivad õpetajad võimaldavad seda rohkem ka oma õpilastele. Juba paar aastat tegutseb ta õpihimuliste töötavate õpetajate arengupartnerina, et aidata neil leida oma käekiri nüüdisaegse õpikäsituse praktiseerimisel nii, et õpetaja tunneks tööst suuremat naudingut ning niisamuti ka õpilased ehk tuleviku täiskasvanud.
Püüame seekordse vestluse ehitada üles ka spontaansusele ja kuulajate ees koosõppimisele. See tähendab, et me teame, millest tuleme vestlema, aga laseme uudishimul ennast kanda. Usaldades sealjuures oma professionaalsust ja teadmisi õppimise kohta.
Tule kuula, mõtle kaasa ja esita oma küsimus Ikka meie verivärskes “Teadliku kritseldamise” kogukonnas facebookis.
Oeh kui mõnus on, kui läbi tegutsemise saab oma unistusi teoks teha. Aga see ei oleks võimalik üksinda. Kolmas hea uudis on see, et alates veebruari algusest on mul assistent Aveli. Tegelikult nimetan teda oma paremaks käeks ja koosloojaks. Sest just seda ta on. Tunneme Aveliga teineteist juba aastast 2008, minu noorsootöö aegadest, kui ta oli üks “minu noortest”. Juba siis meeldis mulle väga tema sära, ettevõtlikkus, loovus ja julgus ning mul on hea meel, et me saame jälle hea eesmärgi nimel koostööd teha. Ilma temata ei oleks sündinud virtuaalseid väljakutseid (kirjutan nendest ka õige pea), FB kogukonda ja videovestlusi. Ja nii palju uut ning põnevat on ees 😉
Aveli tutvustab ennast teile nii:
“Olen 5-aastase õpetajatöö kogemusega põhikooli mitme aine õpetaja (lapsehoolduspuhkusel) ja alles alustav virtuaalne assistent. Magistrikraadi olen omandanud Tartu Ülikoolis ja olen erialalt sotsiaalpedagoog, geograafia ja informaatika õpetaja. Virtuaalse assistendina pakun oma abi väikeettevõtjatele, kes soovivad keskenduda väärtuse pakkumisele ja jätta üksluised või aeganõudvad ülesanded assistendi hooleks. Pakun assistendina lisaväärtust oma teadmistega haridusvaldkonnast ja vaimset tuge eesmärkide saavutamisel. Olen tantsinud oma elust tervelt 16-aastat – tegelen ka hetkel aktiivselt tantsija ja treenerina. Usun, et füüsiline liikumine aitab hoida keha ja meele tervena pärast väsitavaid tööpäevi.”
Kõik see hoiab mind nii põnevil ja lootusrikkana, et ägedad ja viljakad ajad on ees. Ja ikka sinu jaoks, hea teadlik kritseldaja, ikka sinu jaoks 🙂
Kohtumisteni!