Oma Tee leidmine teeb Hingele Pai. - Creativity Catcher

Kell on hommikul kümme läbi.
Aknast õue vaadates tervitab tõeliselt mõnus talvehaku ilm- muru katab härmatis, taevas on selge ja helesinine ning päike muudab kogu hoovi rõõmsaks.
Astun kohvitassiga õue ja hingan sõõmu värsket õhku.
Tere uus päev.

On mõnus igat hommikut rõõmuga tervitada.
Eile, täna, homme.
Viimastel päevadel olen palju mõtisklenud oma elu üle. Oma töö üle. Kas olen ma tegelikult leidnud Oma Tee? Selle millegi, mis teeb minu Hingele Pai?

Kasutan teadlikult neid suuretähega sõnu, sest nendesse mõtisklustesse on viinud mind eelmise nädala kohtumine väga sooja ja armsa inimese Meritiga.
Kuna see kohtumine sai eelkõige teoks just tänu minu tööle, siis tundub, et olen päris õigel rajal. Kui töö viib kokku inspireerivate inimestega, siis mida veel tahta?

“Ootan põnevusega kohtumist Merit Rajuga! Tema raamatute põhjal (olen lugenud “Hingele pai” ja “Leia oma tee”) arvan, et ta on ebatavaline ning eriline naine. Äkki on tal mingi võlukepike või võlusõna meiegi jaoks.”
Nii kirjutas mõned nädalad tagasi üks meie KÜSK õpiringi osaleja ootusest Meritiga kohtumise kohta. Olen temaga täiesti nõus. Sest Meriti kirjutatud raamatud on erilised ja temast endast õhkub suurt rahu ning soojust.

Meriti soojuse osaliseks said meie õpiringides osalejad eelmisel kolmapäeval Võluvõrus. Ja ma arvan, et tal oli meie jaoks nii mõnigi “Võlukepike”, rääkimata “Võlusõnadest”. Kohtumist iseloomustavad kõige paremini Meriti enda sõnad:

“Mulle on tähtis jagada seda, mida olen kogenud, tean või mis mulle rõõmu teeb.”

Inimlikud Lood ongi need kõige paremad. Ja just seepärast on Meriti raamatud ka nii motiveerivad.  Nii nagu ka temaga kohtumine, koosolemine.

Meriti antud “Võlukepikeseks” võib nimetada harjutust, mida koos läbi tegime. Igaüks tegi valmis pika nimekirja kõikidest tegevustest, mis meile meeldivad, mida oskame hästi, millega saame raha teenida või juba teenime raha, mille eest kiidetakse, mis meile meenub, et lapsepõlves meeldis, mis paneb meie silmad särama (nt miski mida sa veel ei oska aga kui räägid sõbrast, kes seda oskab, siis sa kohe sütitud ise ka) jne. Siis hakkasime neid asju nn ringikestena kaardistama ja jõudsime meeldib-oskan-saan tasu kolmiku juures nende ühisosadeni. Ühisosades tulid välja tegevused, mida peaksime edasi õppima, mille eest õppima tasu küsima, mille kohta õppima “ei” ütlema ja kõige magusama ehk Hurraa efektini. See on see koht, kuhu me kõik püüdleme- tegeleda just sellega, mida me oskame, armastame ja mille eest ka tasustatud saame:)
Ja just see on olnud põhjus, miks mõtisklen iseenda töö üle.

Kas ma teen igapäevaselt ikkagi seda HURRAA asja või on mul pigem tegevused, mis:

  • oskan teha ja saan raha, aga nii väga enam ei meeldi
  • meeldivad teha ja oskan ka, aga ei saa raha
  • meeldib teha, aga veel nii hästi ei oska ja raha ka ei saa
  • meeldivad teha ja saan tasu, aga tunnen, et veel nii hästi ei oska

Sest igapäeva elu oma tempoga pressib peale:

  • kui hakkan tegema midagi, mis väga meeldib, aga tuleb kiire tegevus, mille eest mulle makstakse, siis pean ju selle enne ära tegema!
  • kui tahan minna õppima, et osata veel paremini midagi, mis meeldib, siis kuidas ma sellel ajal saan tegeleda tasustatud tööga?
  • kui hakkan liiga palju “ei” ütlema asjadele, mis ei meeldi, aga mille eest makstakse, siis kuidas ma ära elan?
    jne … jne…

Vastuseid ma siia tooma ei hakka, sest tegelikult ei ole hetkel jutt ju minust. Küsimused ise on juba nii põnevad ja arvan, et nende ees on täna väga paljud inimesed. Ja tegelikult on nad õnnelikud, et saavad otsida vastuseid. Sest see näitab, et oled liikumises, oled mõtlev inimene, kes tahab leida just selle Oma Tee, mis Hingele Pai teeb:)

Lõpetuseks jagan teiega Matt´i Lugu.

Matt on mees, kes ühel päeval otsustas minna reisile. Sõpradele ja perele reisi kulgemisest teada andmiseks leidis ta oma viisi- ta hakkas blogisse postitama videosid, kus ta eri riikides tantsib. Oma enda tantsu.
Videod hakkasid levima…
Matti oodati kõikjale külla…
Matti otsisid üles reisifirmad ja enam ei pidanud ta ome reiside eest ise maksma…

Mis sellest kõigest edasi on saanud, saad lugeda Matt´i kodulehelt. Ja vaata kindlasti ka tema tantsuvideot, sest see on nii soe:)

Kus on Matt?