TÄNULIKKUS JA ARM - Creativity Catcher

Kuulasin hiljuti Tony Robbinsi podcasti armu (grace) kohta. 

See on sõna, mis tundub igapäevakasutuses võõras ja pigem piiblist pärit mõiste. Ma ei ütleks, et olen sellele sõnale või tema tähendusele väga mõelnud. Aga kui minult oleks varem küsitud, et mis on minu meelest “arm”, siis oleks vastus kõlanud tõenäoliselt, et see on:

  • halastus ehk nagu armu andma
  • armas ehk nagu minu arm
  • üllas, andestav ehk armulik olema

Podcastist kuuldu pani mind selle sõna üle mõtisklema. Mis on arm? Kuidas igapäevaselt armu tunda ja väljendada?
Arm on kõikjal meie ümber. See on hetkes olemine, märkamine. See ei ole midagi, mida me välja teenime. Arm puudutab kõiki ja kõike ning meie võime oma armuga puudutada kõiki ja kõike. Mida rohkem me armu tunneme ja tunnistame, seda rohkem ta avaldub. 

Näiteks, kui on väga soe ilm ja tuleb jahutav tuuleiil, siis see ongi arm. Loodus on kõige ehtsam armu väljendus, ta ongi armule üles ehitatud. See on universumi suurim jõud.

Armu võib nimetada ka vaimseks jõuks, kõrgemaks intelligentsuseks või sihiks. Aga tihti selles kiires elus ja saavutusvajaduses ei märka me armu enda ümber. Ainult siis, kui oleme õnnestunud, midagi korda saatnud, siis märkame ja täname (kui siiski seda teeme…)

Armu kõige lihtsam väljendus on tänulikkus (gratitude). Mida rohkem me enda ümber olevat armu märkame ja selle eest tänulikud oleme, seda täiuslikumaks ja tähenduslikumaks kõik saab.

Kuidas igapäevaselt tänulikkust praktiseerida?

Mulle väga meeldib Jim Kwik’i podcastis episood tänulikkuse kohta, kus ta lihtsalt ei heieta tänulikkuse vajalikkusest, vaid räägib ka selle mõjust meie ajule. Mis juhtub ajus, kui olen tänulik? Kas sa teadsid, et tänulikkus aktiveerib hipokampuse, sest see toodab «õnnehormoone» ehk dopamiini? 

Lisaks toob Jim välja 5 sammu, kuidas tänulikkust oma igapäevasesse praktikasse tuua. Tegin kuulates endale väikese meelespea, mida hea meelega jagan. Võibolla aitab see ka sinul natuke lihtsamalt tänulikkust oma ellu rakendada ja koos sellega märgata, tunda ja jagada armu, mis meid kõikjal ümbritseb. 

Jah, visuaal on inglise keeles, aga võta seda kui head võimalust ühte võõrkeelt praktiseerida.

Prindi visuaal välja ja pane seinale ning jaga postitust ka sõbraga!

How to practice gratitude