GROW mudel - Creativity Catcher

Tunnistan ausalt, et olen viimasel ajal nii hõivatud, et blogi peale hakkan mõtlema alles viimasel minutil. Mitte, et mulle ei ole oluline teiega põnevat teemakohast infot jagada. Pigem on seda infot nii palju, et ei teagi kohe, mida ja kust alustada. Ja kuna klientidele joonistamist on palju ning seoses magistritööga on kirjutamist palju, siis kõike korraga ei jõua. Aga eks siis tuleb ühendada vajalik ja kasulik ja meeldiv ning jagada teile ahjusoojasid tegemisi otse töölaualt.

Otsisin oma magistritöö jaoks mingit head mudelit, mida võtta aluseks võimestusplaani loomisel (sellest mõni teine kord, eks;)) Ja leidsin Grow mudeli, mis mulle väga meeldima hakkas. See on lihtne meetod, mudel või protsess eesmärkide seadmiseks ja probleemide lahendamiseks. Peamiselt on see kasutusel coaching maailmas. Aga leidsin tähelepanekuid ka näiteks psühhoteraapiast ning raamatus “Learning Theories Simplified” räägib Bob Bates sellest mudelist õpetamise ja õppimise valguses.

Mida need tähed tähistavad?

Grow- Eesmärk. Nii lühi- kui pikaajalised eesmärgid.  Lõpp-punkt, kus soovid olla. Eesmärk tuleb määratleda hästi selgelt ja selleks soovitatakse omakorda kasutada SMART mudelit.

Reality- Reaalsus
ehk praegune olukord, kus asutakse. Millised on probleemid, väljakutsed, kui kaugel oma eesmärgist täna oled?

Options, Ostacles
– Erinevates lähenemistes vaadeldakse seda kohta erinevalt. Mõned toovad välja ainult võimalused, teised sinna juurde ka takistused. Mis takistavad sul jõudmast oma praegusest kohast sinna, kuhu tahad minna? Millised on võimalused eesmärgini liikumiseks?

Will- Edasine suund.
Valikud tuleb seejärel muuta toiminguteks, mis viivad sind oma eesmärgi poole. Need on edasised sammud. Mida konkreetsemad, seda parem.

Ja nagu ma armastan asju visuaali valada, et paremini mõista ning elluviia, siis tegin ka sellest mudelist enda versiooni. Nii eesti- kui inglise keelse. Klikka pildil ja see avaneb suurelt. Kasuta ise ning jaga sõpradega.

Nb. tasuta jagatud visuaalid ei ole äriliseks kasutamiseks. Kui soovid visuaali osta äriliseks kasutamiseks, siis pöördu minu poole (kati@kating.ee) või uuri juba mu e-poes olevaid visuaale.