Infograafika - Creativity Catcher

Infograafika on info või andmete visuaalne esitus, mis annab mingist teemast hõlpsasti mõistetava visuaalse ülevaate. Ehkki on oluline, et infograafika oleks silmatorkav ja kaasahaarav, on oluline meeles pidada, et see peab aitama seal olevat teemat ka mõista ja vajadusel meelde jätta. Infograafika kuulub visuaalse mõtlemise ja lihtsustamise valdkonda. See ei erine visuaalist, kuid tihti peetakse infograafikat pigem selliseks tehnilisemaks ja jäigemaks, kui loovalt joonistatud visuaal. Me oleme ehk harjunud, et graafilise lihtsustamise tulemus või nn teistsugused visuaalsed esitlused on meeleolukad, käega joonistatud, rohkete piltidega visuaalid. Aga võib ka teisiti. See võib olla mõttekaart või infograafika, tehtud käsitisi või natuke tehnilisemalt programmiga.

Mina olen pigem olnud see loomulikuma joone ja käsitöö meister. Kuid mõnikord olen teinud ka natuke tehnilisemaid visuaale, kus kõik jooned sirged ja pealolevad sümbolid tuntud piktogrammidena. Päris ametliku infograafikani ei olnud ma jõudnud. Aga iga asja jaoks on esimene kord. Ja nii  jagan täna suure uhkusega oma elu esimest tehnilist infograafikat. See on valminud koostöös Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga, kes omakorda koostöös New Baltic Hospidality Forumiga viivad läbi suve jooksul 7 veebinari nimega “Äriärataja”. Ja minul on suur rõõm need veebinarid infograafikateks valada, mis järgmisel päeval nii eesti- kui ingliskeelselt avaldatakse.

Külalislahkuse sektori ettevõtjatele ja sidusgruppidele mõeldud veebinaride sari käsitleb hetkel kuumi küsimusi teemal, milline saab olema uus nõudluse ja pakkumise kokkusaamise kogemus, kuidas sellest tulenevalt oma ärid töös hoida või taas avada, millest alustada ja mida hakata tegema teisiti või rohkem ning mis tegevused kaovad hoopis või asenduvad. Rahvusvaheliselt hinnatud asjatundjad kui ka kohalikud ettevõtjad ja valdkonna eksperdid räägivad 7. episoodis teemadel:

  1. Sissejuhatus, numbrid ja trendid ning mida neist õppida. – 17.juuni
  2. Kuidas uues situatsioonis meeskonda restartida? – 01.juuli
  3. Toode ja teenus- kellele, miks, kuidas? Kuidas muutuvad kliendi ootused ja tarbimisharjumused – 08.juuli
  4. Kuluhaldus, käibejuhtimine ja uute teenuste hinnastamine uues situatsioonis. – 15.juuli
  5. Kommunikatsioon, fookuses klient. – 22.juuli
  6. Vaade kinnisvara- ja finantsturult meie ärile. – 29.juuli
  7. Mida toob tulevik juba täna? – 05.juuli

Kui oled selle valdkonna inimene või tegelikult- huvitud lihtsalt oma äri taaskäivitamisest, siis soovitan neid veebinare kuulata. Algus on tehtud, saad kiire kokkuvõtte allolevalt infograafikalt 🙂

Eestikeelne infograafika.
Ingliskeelne infograafika.