Metafooripildid - Creativity Catcher

Eelmises postituses jagasin Finantskonverentsil esinemist. Seal oli mul suur au ja rõõm kohtuda Christina Dahlblomiga, kes oli konverentsi üks peaesineja ja tuli lavale peale mind ehk viimase maiuspalana. Inspireerituna minu esinemisest ( ma loodan :))) esitas ta osalejatele väljakutse tema kõne visualiseerida. Loomulikult haarasin sellest kinni ning tegin kiire sketsi iPadiga. Mul on seal peal selline programm nagu Adobe Draw, mis võimaldab hiljem pildi valmimist timelapsina vaadata. Jagan teile sketsi Christina kõnest just sellisel kujul, mida ta ka ise oma Instagrami ja Linkedin kontodel jagas.

Mõne aja pärast võttis Christina minuga ühendust ja palus abi. Nimelt oli tal tulemas esinemine, kus ta rääkis erinevatest juhi tüüpidest. Ta jäi hätta neile sümbolite mõtlemisega. Mina pakkusin välja, et kasutame inimfiguure ja loome nendega metafooripildid eri tüüpide kohta. Metafooripilt on pilt, mis koosneb rohkem kui ühest sümbolist ja annab omakorda pildile hoopis uue tähenduse. Näiteks inimene ja telliskivide rida peana võiks tähendada eriti rumalat inimest või siis sellist, kellelt kõik tagasi põrkab. Jagan teiega esialgseid kiireid näidiseid, mida Christinale tegin ja kust saime edasi liikuda. Tegelikud pildid tulid natuke komplekssemad, kus ka meeskond peal ja mõned jutumullid, et veel paremini mõtet edasi anda. Aga siin saab metafooripiltide mõtte just selle lihtsama näidisega ilusti edasi anda.

Metafooripilte luues on minu esimene küsimus- mis tunnet ma tahan kuulajas tekitada? Siis küsin endalt, et mis on see üks sümbol, mille ümber idee ehitada? Ja kolmas eesmärk on kindlasti see, et ei oleks liialt palju detaile ning jääks ka kuulajale avastamisruumi. Mida sina arvad, millist juhitüüpi need ülejäänud metafooripildid võiksid kujutada?