Piiritu - Creativity Catcher

Jah, sa ei lugenud valesti- just nimelt “Piiritu”, mitte piiritus või midagi muud. Inglisekeelne sõna “Limitless” on tänase postituse märksõna. Nimelt loen ma hetkel ühe oma lemmik õpetaja samanimelist raamatut: Jim Kwik “Limitless”. Ja ma mitte ainult ei loe, vaid teen aktiivselt märkmeid. Ja mitte ei tee lihtsalt märkmeid, vaid mõtlen aktiivselt kaasa oma elus olevate oluliste arengute aspektist.

Ei ole saladus, et minu supervõimed on ideede seostamine ja sünteesimine, mustrite märkamine ning uute ideede genereerimine (ooo seda kiidunurka, aga selle kõik on toonud esile teadlik kritseldamine!!!) ja seetõttu võtavad ka minu raamatute lugemised märksa kauem aega, sest pidevalt tahavad mingid tekkinud ideed katsetamist või mudelid üles joonistamist.

Kes on Jim Kwik? Mälu ja kiirlugemise ekspert, sotsiaalne ettevõtja, kes jagab oma teadmisi läbi rahvusvaheliste esinemiste ja koolituste. Tema tarkusest ja pädevusest saab igapäevaselt osa läbi podcasti, blogi ja e-kursuste. Raamat “Limitless” koondab tema õpetused väga konsentreeritud, loogilises ja praktilises võtmes. Ma julgen väita, et see on kohustuslik kirjandus kõigile. Absoluutselt kõigile. Olen kahel korral oma blogis ka Jimi teadmisi appi võtnud. Huvi korral saad lugeda postitust märkmete tegemise kohta ning aju füüsilise vormi toetamise kohta.

Täna ei jaga ma teiega kokkuvõtet Jimi raamatust, selleks peate seda ise lugema. Küll aga jagan teiega Jimi mudelit, kuidas olla piiritu. Jagan seda väikese ekstraga ehk mudelile peale vaadates püüdsin paigutada sinna enda südameteema- teadliku kritseldamise.

Selle valguses kutsun ka teid mõtlema mudelile enda vaatenurgast.

  • Mis on sinu südameteema, mida maailmaga jagad või soovid jagada?
  • Kuidas paigutub see mudelisse?
  • Milliseid mustreid pead sa murdma, milliseid võimalusi näitama?
  • Millised on võimalikud sihid, mis motiveerivad?
  • Ja kuidas seda kõike rakendada?

Julgustan sind täitma mudelit enda mõtetega, vajadusel saad eeskuju minu mõtetest. Ja nagu ikka- jagan mudeli nii tühja kui täidetuna ning peale klikates avaneb suurem pdf.