Pilk mööduvasse aastasse - Creativity Catcher

Aaasta 2020 hakkab  mööduma. Kindlasti on olnud see üks meeldejääv ja omapärane aasta. Me ütleme seda aastalõpus tihti, kuid seekord on see päriselt nii. Me teame kõik, miks see nii on. Kindlasti saab olema ka 2021 eriline, kuid loodame, et seda taasärkamise foonis.

Minule ja mu perele algas 2020 aasta väga põnevalt. Pakkisime asjad, et sõita 6 kuusele seiklusele Hispaaniasse. Kirjutan sellest natuke siin, aga luban, et uue aasta alguses teen selle reisi kohta päris mitu postitust. Seiklus kestis küll natuke vähem, 5 kuud, millest 43 päeva lockdowni võõral maal, kuid see ei vähendanud kogemuse väärtust. Mine tea, võibolla andis hoopis väga palju juurde. Nüüd oleme 7 kuud jälle kodumaal olnud ja loodame, et ees ei oota uus lockdown. Ehkki- olles kogenud seda Hispaanias, siis enam hullemaks minna ei saa.

Selle postitusega teen väikese tagasivaate aastale. Kirjutasin just hiljuti üles kõik suuremad ja sisulisemad asjad/ muutused, mille üle sellel aastal tänulik ning õnnelik olen ja nimekiri tuli päris pikk. Seekord ületasid isiklikud saavutused tööalaseid ehkki ka neid viimaseid oli päris mitmeid. Samas, olles väga suur oma ala fänn ning vabakutseline, siis on aeg-ajalt väga raske hoida joont isiklikul ja tööalasel edul 🙂

 • Näiteks see sama blogi siin. Andsin endale aasta alguses lubaduse, et hakkan pidama regulaarselt tööalast blogi ning 24 veebruaril tegin sellega alguse. Olen ise hirmus uhke selle järjepidevuse üle, aga veel uhkem olen, et blogipostitused on päriselt sisukad ning väärtust loovad alale, kuhu olen andnud oma südame. Lisaks on blogi pidamine andnud mulle väga palju sisu magistritöö kirjutamiseks.
 • Magistritöö, mille järgmine kevad kaitsen, on saanud selguse ja fookuse ning tunnen, et saan teha sellega alguse edaspidisteks olulisteks uuringuteks visuaalse lihtustamise maailmas. Et liikuda suure eesmärgi suunas- viia see meetod tõenduspõhiselt haridusse.
 • Olen juba mitu aastat soovinud teha visuaalse mõtlemise ja lihtsustamise e-kursust, kuid see on alati edasilükkunud, sest kontakt koolitused on võtnud oma aja ning energia. Ja teate ju küll- aega on selle kiire asjaga…  Aprillikuus sai aga ootamatult see valmis ehkki pidasime abikaasaga (kes on minu isiklik IT- tugi ja webmaster) plaani, et Hispaanias loon kursuse sisu ning kodus suvel filmime. Siinkohal pean küll ütlema aitäh erilisele olukorrale maailmas, mis sundis ka minul oma tööalased võimalused üle vaatama ning 3. nädalaga sündis e-kursus, mis siiani loob väärtust paljudele õppijatele ning saan aina head tagasisidet õppijatelt.
 • Samuti olen mitu aastat mõelnud, et müüa enda loodud visuaale ning pilte. Et e-kursuse jaoks sai loodud e-poe keskkond, siis andis see võimaluse ka sellel unistusel täituda. Nüüd leiab mu e-poest päris mitmeid abistavaid visuaalseid malle ning töölehti ja vahvaid kujundusi.
 • Usu või mitte, aga juba 6 aastat olen pidanud plaani kolme uue raamatu väljaandmiseks. Kaks neist joonistatud ehk minu kõige esimese “Film ühes hetkes” raamatu sarnased ja üks natuke rohkem sisukam ning kirjutatud raamat. Pidevalt olen lükanud need kõrvale ja oma oskusega aidanud täita teiste unistusi…  Aga, tänaseks võin ütelda, et vähemalt üks nendest raamatutest saab järgmine aasta avaldatud. Selleks on Eesti ajalugu piltlugudes, mida on aidanud väljamõelda inimesed üle Eesti. Kuna teine ja kolmas raamat on seotud avaldamisega inglise keelselt ja välismaal, siis läheb nendega natuke rohkem asjaajamist, kuid algused on tehtud. Vähemalt olen tänaseks väga suure sammu edasi jõudnud. Ühel raamatul on näidisleheküljed valmis ning oleme kirjastaja (arvatavasti kõigepealt agendi) otsingutel. Teisel raamatul on pealkiri, sisukord ja idee väljamõeldud 🙂 On, mida uuel aastal oodata….
 • Sain lüüa kaasa pikemas ja väga põnevas projektis, millega aitasin luua väärtust Külalislahkuse sektorile nii Eestis kui mujal. Ning sain esimest korda luua natuke tehnilisemaid infograafikaid. Lisaks tõi aastalõpp veel ühe täiesti uudse proovikivi timelaps video tegemiseks inimeste aruteludest, mida kohe peale esitlusi tuli näidata. Oh see oli põnev ja arvan, et on, millega edasi liikuda.
 • Vormi ja kuju hakkab võtma üks suurem idee, vundament StartUp maailma sisenemiseks. Et lisaks oma valdkonna uurimisele seda ka edendada ning luua visuaalse lihtustamisega väärtust hariduses laiemalt. Vaatame uuel aastal, kui tugev see vundament on ja mida sellele ehitada saab 🙂 PS. lisaks tundub, et olen märkamatult kaasatud veel ühe Startup loomisesse….

Neid saavutusi oli loomulikult veel. Näiteks see, et vaatamata Hispaanias olekule ja suurtele piirangutele sain astuda üles kahel konverentsil ning lugesin läbi rekordarvu erialaseid raamatuid (nt Tony Buzani “Mind Map Mastery”). Ja kindlasti ei saa alahinnata kõiki koostööpartnereid, sõpru ning õppijaid, kellega see aasta mind kokku viis. Tänan teid siiralt, südamest ja suure kallistusega. Uuel aastal uue hooga!

Olen viimastel aastatel jaganud visuaali mööduva aasta kokkuvõtmiseks natuke teistsuguses ja visuaalses võtmes. Värskendasin töölehte ning lisasin juurde väikese nüansi- veel ühe uue oskuse, millega püüan uuel aastal jõudsamalt tegeleda ehk pdf’i täitmine arvutis. Vali versioon, mis sulle kõige rohkem meeldib.

 • Horisontaalne ja natuke loovam visuaal:
  • printimiseks ja käsitsi täitmiseks;
  • allalaadimiseks ja arvutis täidetav.
 • Vertikaalne, rohkem töölehe moodi visuaal:
  • printimiseks ja käsitsi täitmiseks;
  • allalaadimiseks ja arvutis täidetav.

Printimiseks ja käsitsi täitmiseks

 

Allalaadimiseks ja arvutis täitmiseks

 

Printimiseks ja käsitsi täitmiseks

 

Allalaadimiseks ja arvutis täitmiseks